Сучасний стан, тнденції розподілу заморозків на території України

Автори: Клок С. В.

Рік: 2017

Метою роботи було виявлення основних тенденцій утворення та розподілу заморозків. Проведено аналіз поля мінімальної температури повітря по даним спостережень на 186 станціях України за період з 1991 по 2014 роки. Отримані результати свідчать про зменшення кількості днів з явищем впродовж останніх років, проте, в окремі часові проміжки року повторюваність заморозків лишається високою, що може становити певну загрозу.

Теги: глобальні зміни клімату; градації температури; заморозки; мінімальна температура; повторюваність; характеристики погоди

1. Клок С. В., Лазука В. А. Динамика опасных явлений погоды холодного сезона на территории Украины за период 1968-2010гг. Міжнародна Конференція «Астрономія та фізика космосу в Київському університеті», 21-23 травня 2013 р., м. Київ.
  2. Кобзистий П. І. Особливості синоптичних процесів в Україні: навчальний посібник. Київ, 2002. 88 с.
  3. Кочугова Е. А., Кошкин Д. А. Тенденции изменения годовых экстремумов приземной температуры воздуха на территории Иркутской области // География и природные ресурсы. 2010. №2. С. 63-69.
  4. Осадчий В. І., Бабіченко В. М., Набиванець Ю. Б., Скриник О. Я. Динаміка температури повітря в Україні за період інструментальних метеорологічних спостережень. Київ: Ніка-Центр, 2013. 256 с.
  5. Хромов С. П., Петросянц М. В. Метеорология и климатология. Москва: Издательство Московского
    университета, 2001. 528 с.
  6. http://www.ipcc.ch/pdf/assessment-eport/ar5/syr/
  7. Дати переходу температури повітря в Україні за сучасних умов клімату / за ред. В .І. Осадчого, В. М. Бабіченко. Київ, 2010. 304 с.
  8. Мартазінова В.Ф., Клок С. В. Сучасний та майбутній стан середньорічної температури повітря північної частини Антарктичного півострова західного сектору Антарктиди // Наук. праці УкрНДГМІ. 2012. Вип. 263. С. 53-63.
  9. www.ukrstat.gov.ua/