Вплив агрометеорологічних умов на розвиток фітофтори і її ушкоджувальна дія на врожайність картоплі.

Автори: Свидерська С.М.

Рік: 2007

Були представлені результати чисельних експериментів за оцінкою впливу агрометеорологічних умов на розвиток фітофтори і її ушкоджувальної дії на накопичення біомаси окремих органів рослини картоплі і формування врожайності в цілому стосовно умов Західного Полісся. В основу чисельних експериментів була покладена модель А.М. Польового, в якій моделюється виникнення фітофтори і її ушкоджувальна дія на формування врожайності картоплі в цілому.

Теги: біомаса; вологість; картопля; моделювання; опади; температура повітря

1. 1. Математическое моделирование в агрометеорологии // Труды ВНИИСХМ. -1990. –Вып. 26. 77 с.
    2. Полевой А.Н. Прикладное моделирование и прогнозирование продуктивности посевов. –Л.:
    Гидрометеоиздат, 1988. -186 с.
    3. Руденко А.И., Белозор Н.И. Влияние климата на распространение колорадского жука, рака и
    фитофторы картофеля // Прогноз в защите растений от вредителей и болезней. –Рига, 1964. –с.35-64.
    4. Свидерская С.М. Оценка влияния агрометеорологических условий на развитие колорадского жука с
    помощью модели экологических взаимодействий в системе «среда – инфекция – вредитель – растение» //
    Метеорология, климатология и гидрология. -2001. -№43. –с.116-127.
    5. Waggoner P. Weather and the rise and fall of fungi. //Biometeorology. –Ed. W.P.Lowry. Oregon State
    University Press, 1968.
    6. Waggoner P.E. Defoliation, disease and growth // Theoretical production ecology hindsight and perspectives.
    – Wageningen Agricultural University, Department of theoretical Production Ecology. -1989. – P. 14-15.