Особливості зв’язків Ель-Ніньо-Південного коливання із загальним вмістом озону у західному секторі південної півкулі

Автори: Бургаз О.А.

Рік: 2014

Показані особливості впливу Ель-Ніньо-Південного Коливання на формування полів загального вмісту озону. Визначені статистично значущі періоди взаємодій між параметром Ель-Ніньо, яким є нормалізована різниця атмосферного тиску між пунктами Дурбін і Таїті, та головними компонентами полів загального вмісту озону.

Теги: головні компоненти; Ель-Ніньо-Південне Коливання; загальний вміст озону

1. Е.А.Галич, Е.П. Школьный Особенности взаимосвязи между основними осцилляционными механизмами общей циркуляции атмосферы // Метеорологія, кліматологія та гідрологія. – Одеса. – 2008. – Вип. 50. Ч.1. – С. 36 – 43.
  2. Бургаз О.А. Особливості взаємозв’язків полів загального вмісту озону та циркуляційних процесів у стратосфері західного сектора південної півкулі // Український гідрометеорологічний журнал – Одеса. – 2012. – №10. – С. 50 – 57.
  3. Школьный Е.П., Бургаз А.А., Галич Е.А. Статистическая структура полей общего содержания озона в атмосфере западного сектора южного полушария // Український гідрометеорологічний журнал – 2010. – №6. – С. 35 – 53.
  4. Служба даних CPC/NCEP [Електронний ресурс]. – Режим доступу до журналу http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/analysismonitoring
  5. Школьний Є.П., Лоєва І.Д., Гончаровa Л.Д. Методи обробки та аналізу гідрометеорологічної інформації: Підручник – К.: Міносвіти України, 1999. – 600 с.